Abbott Diabetes Care - Glukometr Xido Neo

Aplikacje mobilne

Zachęcamy do używania aplikacji mobilnych do kontrolowania cukrzycy, diety i aktywności fizycznej. Aplikacje nie tylko pomagają w terapii ale też mobilizują do zdrowego stylu życia. Poruszanie się po naszym przewodniku po aplikacjach ułatwią ikonki określające funkcje aplikacji:

 
 
forum diabetykówaplikacja bezpłatna
 

HELP AROUND

Forum mobilne, które zrzesza diabetyków z całego świata na podstawie ich lokalizacji. Dzięki GPS smartfona użytkownika Help Around lokalizuje osoby chorujące na cukrzycę w jego najbliższym otoczeniu. W Stanach Zjednoczonych aplikacja wykorzystywana jest do pomagania sobie w nagłych sytuacjach – zabrakło Ci insuliny, pasków do glukometru, albo właśnie wyrwane wkłucie okazało się ostatnim, jakie masz – możesz poprosić o pomoc diabetyków ze swojej okolicy.
Łącząc się w społeczności, użytkownicy dzielą się według kraju, wieku, zainteresowań czy metody leczenia. W Polsce liczba korzystających stale rośnie. Mimo swojego pierwotnego założenia – komunikowania się diabetyków z danej okolicy – dzięki tej aplikacji można także nawiązywać kontakty z diabetykami z całego świata. To też dobre miejsce do dyskusji o wszystkim, co związane z cukrzycą.
Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz na Iphone’y.

 
 
dzienniczek samokontrolibaza wiedzyaplikacja bezpłatnaaplikacja płatna
 

NASZA CUKRZYCA

Dzięki takim funkcjom jak Dzienniczek Diabetyka czy Kalkulator Dawki Insuliny to świetne rozwiązanie dla pacjentów z każdym typem cukrzycy. Aplikacja pozwala na analizę wyników samokontroli, generowanie raportów dla lekarza prowadzącego, a także udostępnianie wykresów on-line. Podobnie jak serwis naszacukrzyca.pl aplikacja gwarantuje dostęp do Akademii Diabetyka oraz do Informatora NFZ. Program jest dostępny na urządzenia z systemem Android i na Iphone’y. Korzystanie z aplikacji wymaga posiadania konta w serwisie naszacukrzyca.pl. Do dyspozycji użytkowników pozostają dwa pakiety – błękitny i niebieski – różniące się zawartością opcji. Istnieje możliwość testowania pakietu błękitnego przez 14 dni za darmo. Miesięczny koszt pakietu błękitnego to 5,99 zł.

 
 
dzienniczek samokontroliaplikacja bezpłatnaaplikacja płatna
 

MYSUGR

MySugr to kolejny dzienniczek diabetyka. Dzięki bardzo kolorowemu designowi i rozwiązaniom zastosowanym w tej aplikacji, można sądzić, że jest skierowana do nastolatków i dzieci. Jednak z powodzeniem sprawdza się też u dorosłych. Przy zapisywaniu danych towarzyszy użytkownikom „Cukrzycowy potworek” – Diabetes Monster, którego należy poskromić wpisując jak najwięcej danych o poziomach cukru we krwi, ilości insuliny, wysiłku fizycznym czy zjedzonych węglowodanach. Dane prezentowane są w formie kolorowych wykresów. Ciekawym ułatwieniem jest aplikacja, która pozwala zeskanować poziom cukru bezpośrednio z glukometru (uwaga, nie wszystkie glukometry, które są w Polsce, są z nią kompatybilne). W ten sposób telefon sam zbiera i synchronizuje glikemie.
Bardzo dobrym pomysłem na motywowanie użytkowników są wyzwania. Za ich wykonanie otrzymuje się dostęp do pełnej wersji aplikacji na kilka dni. Choć wykresy wyglądają ładnie, odczytywanie danych z poprzednich dni nie jest zbyt czytelne.
Z myślą o najmłodszych stworzono MySugr Junior. Ta wersja jest dużo prostsza i bardziej kolorowa. Gromadzi też mniej informacji. MySugr Junior będzie idealny dla małych dzieci, które mogą zaznaczyć proste informacje, m.in. na temat tego jak się czują, czy są przed czy po posiłku. Bardziej zaawansowane informacje wprowadzane przez najmłodszych dotyczą ich aktywności fizycznej, wyników pomiarów czy zjadanych posiłków. Za każdą informację zbierają gwiazdki i punkty. Niestety, nie ma tu wykresów tak jak w wersji dla starszych. Dostępne są tylko raporty generowane automatycznie przez aplikację. Można je wysłać np. rodzicowi na adres mail.
Program jest dostępny na urządzenia z systemami Android i na Iphone’y.

 
 
dzienniczek samokontrolidietaforum diabetykówaplikacja bezpłatnaaplikacja płatna
 

SOCIAL DIABETES

Aplikacja o bardzo ładnej szacie graficznej, przejrzysta i łatwa w obsłudze. To kolejna wersja dzienniczka samokontroli, który ułatwia wybór pokarmów, tworzenie posiłków i przeliczanie zawartości węglowodanów. Korzystając z Social Diabetes Menu trzeba podać wiele szczegółowych informacje o swojej cukrzycy i o sobie (nawet wrażliwość na insulinę czy glikemie docelowe). Kalkulator opiera się na wybraniu posiłku z bazy i podaniu jego wagi. Co ciekawe, można skorzystać z bazy istniejącej lub stworzyć własną. Aplikacja pozwala przeglądać i dowolnie modyfikować swoją bazę pokarmów. Wszystkie dane są eksportowane do pliku PDF, który może być wysłany na podany adres e-mail lub zapisany w telefonie. Social Diabetes posiada też funkcję Cloud Diabetes, gdzie notowane są zapiski, które można odczytać z dowolnego urządzenia mającego dostęp do internetu. Logując się do portalu i swojego konta na komputerze, użytkownik dostaje dostęp do forum diabetyków z całego świata. Aplikację, dostepną na iPhone’y i urządzenia z systemem Adroid można kupić poprzez sklep Google.

 
 
dietaaplikacja bezpłatna
 

SWEETBEE CARB COUNTER

Aplikacja dla wszystkich, którzy chcieliby bez ważenia dowiedzieć się ile węglowodanów zawiera dany produkt. Dzięki rysunkom i zaznaczonych na nich porcjach jedzenia, Sweetbee pokazuje, ile węglowodanów znajduje się np. w połowie rogalika. Dodatkowe informacje, które można zdobyć dzięki tej aplikacji to ilość kalorii i białek. Atutem Sweetbee jest baza produktów „z papierka”, czyli pokarmów proponowanych przez popularne koncerny spożywcze. SweetBee jest banalnie prosta w obsłudze i bardzo pożyteczna.

 
 
baza wiedzyaplikacja bezpłatna
 

DIABETES NEWS

To mobilna wersja popularnego portalu, w którym publikowane są wszystkie informacje dotyczące cukrzycy i zdrowia diabetyków. Wersja na komórki pozwala na szybki dostęp do nowych artykułów. Diabetes News daje możliwość selekcji artykułów według kategorii, która interesuje nas najbardziej (m.in. cukrzyca typu 1., typu 2., artykuły o sztucznej trzustce czy stylu życia i diecie). Informacje są bardzo często aktualizowane, pochodzą z rzetelnych źródeł.

 
 
dietaaplikacja bezpłatna
 

KALKULATOR WYMIENNIKÓW MEDTRONIC

To niezbędna pomoc dla pompiarzy polecana nawet przez lekarzy. Kalkulator wymienników jest wyposażony w trzy bazy: „posiłki”, „potrawy” i „produkty”. Dzięki wyszukiwarce można szybko znaleźć konkretny posiłek i podać miarę porcji, która znajduje się na talerzu. Kalkulator podaje wartość wymienników węglowodanowych, wymienników białkowo-tłuszczowych i ich sumę. Pokazuje też procentowy udział wymienników białkowo-tłuszczowych w potrawie, ilość kalorii, białek, węglowodanów, tłuszczy, a nawet błonnika. Jeśli produktu nie ma w bazie, Kalkulator wymienników pozwala na jego dodanie. Potrawy mogą być klasyfikowane do grupy ulubionych. Dodatkową, bardzo przydatną funkcją jest obliczanie własnych posiłków. Wystarczy kliknąć przycisk „oblicz” i dodać kolejno składniki, które mamy na talerzu. Aplikacja pomocna nie tylko dla pompiarzy.

 
 
dietaaplikacja płatna
 

3MC

3MC to dziecinnie prosty sposób na liczenie wymienników, dzięki któremu ułatwisz sobie codzienną terapię cukrzycy i poprawisz kontrolę nad poziomem cukru. Wybierz artykuł, podaj wagę a kalkulator 3MC resztę zrobi za Ciebie!

3MC nie tylko upraszcza żmudne wyliczenia wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych, ale także zmniejsza ryzyko błędów w dawkowaniu insuliny. Pozwala jednocześnie na większą swobodę – tak długo, jak masz ze sobą swój telefon nie musisz się martwić, że nie dasz rady policzyć wymienników i zjeść tego, na co akurat masz ochotę. 3MC może być używany zarówno przez diabetyków stosujących pompę insulinową, jak i osoby preferujące terapię za pomocą penów.

Kalkulator wymaga połączenia internetowego, jednak pozwala również na pracę w trybie offline – możesz więc go używać również w przypadku braku dostępu do sieci komórkowej lub Wi-Fi.

Aplikację można kupić w sklepach iTunes i Google Play, ale z kalkulatora można również korzystać bezpłatnie na blogu: www.3mamcukier.pl/index.php/3mc

 

 

Spółka Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie niniejszym oświadcza, iż nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość i aktualność danych dot. aplikacji umieszczonych w powyższym wykazie.

ADC/APKDC/2017

Powrót na górę